[multilanguage_switcher]

Китай імпортував з України найбільший у світі транспортний літак, отримавши найсучаснішу авіаційну техніку колишнього Радянського Союзу. Україна отримала 4 млрд. доларів, які допоможуть їй у вирішенні економічної кризи. Військово-повітряні сили КНР мають перспективні стратегії оборони та наступу. На думку китайської військової дипломатії, у рамках програми «Один пояс, один шлях» існує великий потенціал для розвитку виробництва техніки як для мирного, так і для військового часу.

         Україна та Китай досягли угоди про спільне виробництво найбільшого транспортного літака АН-225. Першим етапом було залучення китайських інвестицій, протягом якого ще за радянських часів на території України розпочалося будівництво літака, проте 70% було реконструйовано та модернізовано нещодавно. Другий етап полягає у тому, що ДП «Антонов» дозволило китайському підприємству виробляти АН-225. Перший китайський літак АН-225 увійде в експлуатацію у 2019 році. Для налагодження виробництва необхідно  4 млрд. доларів.

         Крім того, дві сторони співпрацюють й у виробництві близькомагістрального транспортного турбореактивного літака АН-178. Китай авансом проінвестує виробництво АН-178, плануючи закупити 25 одиниць цієї серії. У рамках співпраці Китай може отримати складну технологію авіабудівництва радянської епохи. За словами аналітиків, Україна надає допомогу Китаю у виробництві військово-транспортного літака Xian Y-20, авіаносців, двигунів кораблів та іншої техніки. Російські ЗМІ звинуватили Україну у розпродажу технологій Радянського Союзу. РФ стурбована тим, що співпраця між Україною та Китаєм призведе до послаблення залежності Китаю від Росії у галузі авіації.

 Посилання на оригінальне джерело : http://mil.news.sina.com.cn/jssd/2016-10-17/doc-ifxwvpar8265881.shtml