АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Коболєв розповів, як зробити ціну на газ дешевшою

У Нафтогазі пропонують скасувати зобов’язання продавати газ посередникам, а реалізовувати його безпосередньо населенню.

НАК Нафтогаз України пропонує Кабінету Міністрів скасувати зобов’язання компанії продавати газ посередникам – облгазам і газзбутам – і продавати його безпосередньо населенню. Про це керівник Нафтогазу Андрій Коболєв розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

“Якщо якийсь облгаз або газзбут, а це, по суті, одне і те ж, зможуть переконати приватного споживача купувати газ у них, і вони цей газ десь візьмуть і поставлятимуть споживачеві – будь ласка, це конкуренція. Зараз є монопольне право газзбутів брати газ у Нафтогазу на пільгових умовах. Вони зобов’язані продавати весь газ населенню, але чи дійсно весь пільговий газ потрапляє до цієї категорії, перевірити неможливо. За більшу частину цього газу з нами не розраховуються”, – розповів він.

Коболєв додав, що саме цим компаніям-посередникам Нафтогаз не може продавати газ дешевше, тому що так вони завдадуть божевільних збитків державній компанії.

“Якби ми могли продавати газ безпосередньо населенню, і це регулювання, що зобов’язує використовувати газзбути, були зняті, ми могли б до поточної ринкової ситуації продавати газ дешевше. Тому зараз проблема зменшення ціни газу для населення України криється в дуже простій дії – прибрати приватних посередників між Нафтогазом і населенням. І це тільки одне рішення уряду”, – додав він.

Коболєв також пояснив, що, попри те, що з 1 травня буде чергове підвищення цін на газ, а це є зобов’язанням перед Міжнародним валютним фондом, у МВФ готові до скасування підвищення, якщо буде відмова від регулювання.

“Наскільки нам відомо, позиція МВФ така: або ви йдете за графіком і підвищуєте ціни, або ви взагалі ціни на газ не регулюєте. Вибирайте… Усунення непотрібних посередників на даний момент часу принесе користь всім. Ринкова ситуація дозволяє при цьому навіть знизити ціну для кінцевого споживача. Але це потрібно робити максимально швидко”, – резюмував керівник НАК.

Напередодні в Нафтогазі назвали ціну на газ з травня. Вартість газу для побутових споживачів з 1 травня складе близько 9,7-9,8 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 року Кабмін підвищив ціни на газ для населення на 23,5% у відповідності з раніше досягнутими угодами з МВФ. Однак у березні стало відомо, що Нафтогаз запропонував побутовим споживачам з 1 квітня купувати газ за ціною на 2% нижче від встановленої Кабміном – по 8,38 гривень за кубометр. У той же час, для промспоживачів Нафтогаз знизить ціни з квітня відразу на 19%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close