Сенатори планують виділити $500 млн на надання допомоги Україні.

Комітет сенату США у справах збройних сил схвалив проект військового бюджету, який передбачає виділення близько $700 млрд на військові потреби. Згідно з документом, з них $621,5 млрд на оборонні витрати і $75 млрд – на військові операції за кордоном.

У документі йдеться про допомогу Україні у розмірі $500 млн, в тому числі – летального зброї.

The
provision would authorize the use of up to $500.0 million in
fiscal year 2018 to provide security assistance to Ukraine. The
provision would prohibit the obligation or expenditure of half
of the funds authorized to be appropriated in fiscal year 2018
under this authority until the Secretary of Defense, in
coordination with the Secretary of State, certifies that Ukraine
has taken substantial action to make defense institutional
reforms and outlines areas where further work may remain.

(с.) NATIONAL DEFENSE AUTHORIZATION ACT
FOR FISCAL YEAR 2018

 

“У комітеті вважають, що США повинні робити більше для запобігання російської агресії. Це стосується як діяльності Росії за кордоном, так і в кіберпросторі”, – йдеться в документі.

Крім цього, в проекті бюджету зберігається пункт, який забороняє пряму співпрацю з російськими військовими, які були введені США після анексії Криму.

Як повідомлялося, під час візиту до Вашингтона 20 червня Петро Порошенко провів зустріч з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. На зустрічі обговорювалися шляхи надання оборонної зброї для України.

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.