Як повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, таке рішення прийняли на зустрічі Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, та Лю Хонджюна (Liu Hongyun), президента Huawei по регіону Центральна Азія та Кавказ.​

Степан Кубів розказав, що цифровізація є ключовим напрямком роботи Уряду України та перспективним напрямком для інвестицій.

«Наразі Україна активно працює над розвитком проектів цифровізації в Україні. Це дозволить збільшити ефективність у всіх галузях та економіки в цілому. », -зауважив Кубів.

Він також наголосив на тому, що планує подальшу співпрацю з ЄС у цьому напрямку, зокрема гармонізацію з законодавством ЄС, регуляторної бази та розвиток ІКТ інфраструктури.

Лю Хонджюн (Liu Hongyun), президент Huawei по регіону Центральна Азія та Кавказ, відзначив значний потенціал України у сфері розвитку цифрових проектів та технологій. За його словами, Україна може здійснити прорив у використанні digital можливостей. Але для цього необхідно привести нормативно-правову базу у відповідність з міжнародними нормами, розвивати технології, та якнайскоріше  запустити  4G. Він вбачає вееликий потенціал для співпраці з Україною, особливо у сфері кадрового забезпечення. Лю Хонджюн був вражений великою кількістю висококваліфікованих кадрів серед українських програмістів.

“Компанія Huawei має великий досвід запровадження цифрових технологій і ми плануємо співпрацювати з Україною, бо тут великий потенціал. Це можуть бути нові рішення у медицині, електронного устаткування, безпеки міст, ЖКГ (проекти “Розумний дім”) та інших”, – наголосив Лю Хонджюн.

Спеціалісти з Huawei зазначили, що першими кроками на шляху до цифрової революції в Україні вважають роботу у напрямку підвищення ефективності використання радіочастот, впровадження ліцензованого 4G, спрощення дозвільних процедур для використання мікро- та піко-базових станцій, що широко застосовуються у ЄС. Зі свого боку компанія має наміри до кінця 2017 року відкрити у Києві науково-дослідницький центр.

Зустріч відбулася за участі Дмитра Шимківа, заступника глави Адміністрації Президента України, Олександра Данченко, голови комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України, і Чжоу Хаодзе, директора «Хуавей Україна».