АктуальноВсі новиниГоловне в Україніголовне у світіУкраїна

Конфлікт на Азові: трибунал ООН закінчив слухання

Представники Росії на слухання не прийшли. Винесення рішення міжнародного трибуналу очікується 25 травня.

Міжнародний морський трибунал з морського права в п’ятницю, 10 травня, завершив слухання за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів.

Голова засідання повідомив, що рішення очікується орієнтовно 25 травня. Слухання тривали дві з половиною години – з 11:00 до 14:00 (по Києву) з перервою в півгодини. Російської делегації на засіданні не було. Однак заступник глави МЗС Олена Зеркаль зазначила, що Морський трибунал може винести рішення й без участі РФ. Захід проходив у головному залі суду і був відкритим.

Під час засідання Олена Зеркаль заявила про захоплення РФ українських моряків у Керченській протоці і просила про звільнення моряків. Своєю чергою адвокат Джонатан Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито “таємно вторглися в російські територіальні води”. Зокрема, він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку – і все проходило без інцидентів. Також адвокат Марні Чик зазначила, що виключення, на яке посилається Росія – ст.298 (1) (b) UNCLOS, – не застосовується в цій справі. “Характер дій, до яких вдається Росія, здебільшого визначається “застосуванням національного законодавства”, у цьому випадку – кримінального. І саме ці дії є предметом справи, оскільки вони порушують імунітети, гарантовані Конвенцією”, – зазначила вона. Вона додала, що українські військові кораблі не були задіяні у військовій діяльності, вони намагалися повернутися до свого порту приписки. “Тільки те, що корабель є військовим, не означає, що він задіяний у військовій діяльності. Для використання винятків щодо військової діяльності має значення не вид корабля, а характер його діяльності”, – заявила адвокат.

Професор Жан-Марк Тювінен, своєю чергою, додав, що 17 квітня РФ продовжила арешт морякам, хоча на той час Україна застосувала і вичерпала всі дипломатичні засоби. “Це не просто загроза для імунітету кораблів і їх екіпажів. Такі імунітети фактично порушуються Росією з кожним днем ​​щораз сильніше. Нагальність ситуації сьогодні є такою ж, як і в перший день. Більш того – з кожним днем ​​імунітет України по UNCLOS порушується дедалі глибше. Росія не звертає уваги на всі вимоги звільнити військові кораблі і членів їх екіпажів, які були зроблені Україною і багатьма іншими країнами”, – заявив він. Самої російської делегації на засіданні не було. Однак Зеркаль додала, що Морський трибунал може винести рішення без участі РФ. Захід проходить у головному залі суду і є відкритим.

Нагадаємо, 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням ввести заходи проти Росії і з вимогою звільнити три кораблі і 24 військовослужбовців, які були захоплені біля Керченської протоки.

Своєю чергою МЗС РФ звинуватило Україну в “неправосудності”. У Москві вважають, що Київ використовує ситуацію із захопленням кораблів “у внутрішньополітичних цілях”. Також російська сторона вважає, що “Міжнародний трибунал з морського права не володіє юрисдикцією для розгляду керченського інциденту”.

Також 3 травня стало відомо, що Росія не братиме участі в слуханнях у справі про імунітет українських кораблів і членів їх екіпажів у Міжнародному трибуналі з морського права, який призначено на 10-11 травня.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close