АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Кравчук назвав можливі компроміси щодо Донбасу

Новий глава переговорної групи України розповів, у яких питаннях можна піти на поступки заради закінчення конфлікту.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Київ готовий піти на компроміс у питаннях особливої ​​системи управління і вільної економічної зони на території Донбасу. Про це Кравчук розповів у п’ятницю, 31 липня, в інтерв’ю Суспільному у відповідь на питання, на які компроміси він готовий піти.  

“Ну, скажімо, особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не “особливий статус”, а “особливу систему управління” в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Отже, вже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, щоб вирішити питання”, – сказав Кравчук.   Ще один питанням, яке, за словами Кравчука, можна було б обговорити – питання вільної економічної зони.  

“Я коли був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один з кроків для того, щоб люди почали діяти і вирішувати складні питання, залучаючи туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти і жити нормально. Ось я назвав два можливі компроміси. Вони не стосуються суверенітету”, – сказав Кравчук.   Він також зазначив, що особливий статус перетворить Донбас на “якусь окрему державу, з якимись особливими політичними повноваженнями”.  

“Чи можемо домовитися, що вони можуть мати свою поліцію, свої внутрішні силові структури, може дійти вже до армії, до прикордонників. Тоді це вже не буде територія в складі України”, – наголосив Кравчук.  

На питання, в чому полягає “особливий статус управління”, він відповів, що “Росія на це не погоджується, але ми повинні виписати що таке “особливий статус управління регіонами”.  

“Треба, щоб вони мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України. Тому що повернути їх у такому стані, як було раніше, – це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться лише про систему місцевого самоврядування”, – зазначив перший президент України.  

На його думку, “принциповість” української позиції тепер треба поєднати з “компромісністю” – і це посилить позицію України на переговорах.   Своїм завданням він називає встановлення миру на Донбасі.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close