АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніГоловне у Світі

Кравчук: Не відмовляємося від формули Штаймаєра

Новий глава української делегації в Мінську озвучив свої пропозиції і ставлення до переговорного процесу.

Влада України не відмовляється від формули Штаймаєра, але необхідно вирішити, як її імплементувати. Про це у вівторок, 4 серпня, заявив новий глава делегації України на переговорах у Мінську Леонід Кравчук в ефірі телеканалу 112 Україна.  

“Ніколи ми не відмовлялися – ні президент Зеленський, ні дипломати – ми не відмовлялися від формули Штайнмаєра”, – запевнив він.  

При цьому Кравчук додав, що стоїть питання про її впровадження. “Інше питання, як її розуміти, як її імплементувати. Це вже механізм введення “формули” в реальне життя”, – зазначив він.  

Також він знову озвучив свою пропозицію про створення на Донбасі вільної економічної зони. “Ми можемо запропонувати розглянути питання про вільну економічну зону”, – зазначив Кравчук.  

Новий глава делегації виступив проти фіксації положень мінських угод у Конституції України.  

“Я не думаю, що нам треба в конституцію дописувати мінські домовленості, конституція – це питання основного закону, в якому визначені всі політичні, соціальні, економічні, національно-культурні питання, тобто стратегічні, і туди не можна вносити тимчасові питання”, – сказав Кравчук.  

Він висловив думку, що питання Донбасу і домовленостей у Мінську “стосуються повсякденної економічної, соціальної роботи”, тому повинні бути на порядку щодня, а не “записуватися до конституції”.  

Кравчук також повідомив, що зараз ведеться робота над визначенням концепції змін до конституції. “Потрібно ще час, щоб вивчити всі плюси і мінуси, подивитися всі ті реформи конституційного ладу, які були в Україні. Така робота ведеться”, – пояснив Кравчук.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close