АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Кравчук пояснив, чому переговорів щодо Донбасу в Мінську більше не буде

Перший президент України пояснив, що Мінськ більше не є відповідним майданчиком для “боротьби за мир”.

Білорусь перебуває у сфері впливу Росії, на її території відбуваються російські військові маневри, і тому Україна не може більше там вести переговори щодо Донбасу. Про це у вівторок, 6 квітня, заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі програми Сьогодні День.  

Таким чином він прокоментував слова віце-прем’єр-міністра Олексія Резнікова про те, що до Білорусі “немає довіри”.  

“Я не думаю, що тут йдеться тільки про довіру. Я переконаний, що країна, яка невпорядкована, яка веде складну боротьбу з опозицією, яка в цій боротьбі використовує заборонені, непередбачувані методи, репресії, країна, яка перебуває у сфері впливу Росії, країна, де проходять російські військові маневри і так далі – не може бути майданчиком для вирішення такого питання, яке називається “боротьба за мир”, – заявив Кравчук.  

За його словами, місцем для переговорів може бути тільки нейтральна країна, проте поки що конкретних пропозицій немає.  

“Вирішуватиме українська влада. Таких країн, які ні від кого не залежать і можуть створити умови для проведення зустрічей, у Європі багато. Це не проблема. Є тільки проблема: бажання і узгодження”, – сказав Кравчук.  

Він додав, що це буде основне питання для спецпредставника ОБСЄ на переговорах щодо Донбасу Хайді Грау, яка є модератором переговорів.  

Нагадаємо, сьогодні Резніков заявив, що для переговорів щодо Донбасу доведеться шукати іншу країну та інше місто.

Теги
Close