АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Кравчук: Путін поставлений у складну ситуацію

Росія раніше пропонувала зустрітися на рівні розмежування на Донбасі, і тепер Путін поставлений у складну ситуацію через пропозицію Зеленського, вважає Кравчук.

Президент України Володимир Зеленський поставив у складну ситуацію президента Росії Володимира Путіна, запропонувавши йому зустріч на Донбасі. Про це в середу, 21 квітня, в ефірі Україна 24 заявив глава української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук.  

“У Росії є складнощі. Коли політичні радники обговорювали кластери, Росія не підтримала і висунула одну пропозицію – зустрітися на рівні розмежування на Донбасі і подивитися на ситуацію там. І тут Володимир Зеленський провів саме цей факт і сказав, що хоче йти далі і пропонує пану Путіну зустрітися на Донбасі в будь-якій точці українського Донбасу”, – говорить Кравчук.

Таким чином Путін “поставлений у складну ситуацію”, вважає Кравчук.  

“Якщо відмовиться, це означає, що не підтримує свою ж, російську, пропозицію. Але є ще одне. Я стежу за тим, як реагують у Росії на звернення Путіна. Я б сказав, істерично вони реагують. Червоні лінії для них – коли ображають Путіна і Росію, але ображати інших для них – норма, не тільки ображати, а вбивати. Прийти на Донбас вбивати нас – вони не вважають це образливим, вважають наведенням порядку. Думаю, в цій ситуації точно сказати не можна, чи буде зустріч, чи ні. Є підстави, що може відбутися, є підстави, що ні. Путін може завжди сказати, що “це Україна, а я в Україну на зустріч не поїду”, – зазначив Кравчук.  

При цьому він сам висловив бажання зустрітися з Путіним. “Сам би я поїхав. Мені є що сказати Путіну, з чим звернутися до кремлівських політиків, які роздмухують ненависть до України. Як писав Солженіцин, у Росії немає друзів, є або вороги, або холуї. Україна – ворог, а Лукашенко і Білорусь – холуї. Ось вам дві позиції російського керівництва”, – зазначив Кравчук.

“Я б знайшов, що сказати, посилаючись на їх поетів, гігантів духу, сказати конкретно Путіну, що я думаю про політичну еліту Росії, які цілі вона ставить, яку місію виконує. Як у тій пісні російській: “Немало я стран перевидел, шагая с винтовкой в руке”. Люди їздять з туристичними намірами, відвідують музеї, Лувр, а російський солдат з гвинтівкою ходить по інших країнах, вбиває, руйнує, і це вважається цивілізаційним процесом”, – додав перший президент.

Теги
Close