АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Кремль поширює антиукраїнську пропаганду в Telegram-каналах

Спецслужби Росії платить адміністраторам найбільших анонімних майданчиків, щоб вони розміщували у себе інформаційно-пропагандиської матеріали для дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні.

Підконтрольні російським спецслужбам організації розміщують на популярних анонімних Telegram-каналах інформацію, яка вигідна Росії,  просувають проросійські ідеї, критикують політику уряду України та формують вигідну для Кремля суспільну думку. На масштабну кампанію Росія витрачає сотні тисяч доларів.

Рішення про початок активної роботи в Telegram Кремль прийняв на рубежі 2016-2017 років. Тоді адміністрація президента нібито виділила перші гроші на інформаційну експансію в анонімних каналах. Спецслужби у керівництва Кремля запросили кілька сотень мільйонів рублів. В результаті бюджет, виділений на впровадження в Telegram, був розділений між кількома підконтрольними організаціями. В середньому кожна з яких отримала близько 10 мільйонів рублів.

Розцінки на замовні пости або, навпаки, «блоки» на ту чи іншу тему, суттєво відрізняються – від декількох десятків доларів до декількох біткойнов за пакет з трьох постів.

Як завжди, спочатку російська пропагандистка машина випробувала і вдосконалила технологічні прийоми на власних громадянах. Так, першою їхньою жертвою в Telegram став російській опозиціонер Олексій Навальний. Перед урядовими пропагандистами була поставлена задача з просування в Telegram матеріалів, що дискредитують Олексія Навального.

Отримані позитивні результати дозволило російським спецслужбам поступово впроваджувати напрацьовані технології й для ведення інформаційній війні проти України.

Слід зауважити, що Telegram з квітня 2018 року заборонено в Росії за рішенням Таганського суду Москви. Причиною стала відмова керівництва месенджера передати ФСБ ключі для дешифрування користувальницьких чатів, що стало однією з причин блокування програми. У червні Мосміськсуд розглянув скаргу Telegram на блокування, але відмовився скасувати санкції проти месенджера.

Дане рішення керівництва Telegram створило позитивний імідж компанії серед українських користувачів та підняло рейтинг меседжеру.  Telegram-месенджер завоював симпатії тисячі громадян України і спонукав активніше його використовувати у спілкуванні, висловленні особистих думок та поширенні різного роду матеріалів.

Зазначене створило підґрунтя для успішного розповсюдження серед громадян України російськими спецслужбами деструктивних, спеціально підготовлених матеріалів та створювати ілюзію правдивості таких повідомлень.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close