АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Крок на зустріч: Україна та Польща на шляху до виходу з політичної кризи

Заступник голови комітету у закордонних справах Верховної ради Борис Тарасюк та лідер опозиції польського Сенату Богдан Кліх зробили спільну заяву, у якій розповіли про кроки для виходу з кризи відносин між країнами.

Заява розміщена у понеділок, 26 лютого, на сайті українського парламенту.

Політики підкреслюють, що важливо пам’ятати минуле, але ця пам’ять не має шкодити майбутньому. “Про минуле слід пам’ятати, жертвам конфліктів і злочинів належить пам’ять, пошана і гідне поховання. І це основний обов’язок представників влади наших країн”, – йдеться у заяві. У свою чергу нові відносини  слід будувати пам’ятаючи про минуле та керуючись принципом  “Пробачаємо і просимо вибачення”. “Ми маємо будувати взаємні відносини на принципі: “Пробачаємо і просимо вибачення”. Так, як нас до цього заохочував Іван Павло ІІ, і як у минулому вчиняли наші церкви, президенти, уряди і парламенти”, – відзначають політики. У контексті схвалення закону про Інститут національної пам’яті важливо зберігати абсолютну свободу наукової діяльності та висловлювань на історичну тематику. “Дослідження і висловлювання на тему історії повинні мати абсолютну свободу, ніхто не повинен бути покараний за висловлення власних поглядів, якщо в них не висловлюються заклики до насилля і ворожнечі”, – мовиться у заяві.

“Історія Польщі і України вчить, що на взаємній ворожнечі виграє тільки Росія. І що власне сьогодні актуальним залишається гасло про те, що без вільної Польщі немає України, так само як без незалежної України немає безпечної Польщі. Ціллю агресивних дій Росії є не лише Україна, але також Польща, весь Європейський Союз і НАТО”, – відзначають парламентарі. Нагадаємо, віце-прем’єр України Павло Розенко 16 лютого перебував з візитом у Варшаві, де мав переговори зі своїм польським колегою Пйотром Глінським щодо скандального закону про Інститут національної пам’яті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close