АктуальноВсі новиниУкраїна

Кулеба: Ми не дозріли до прямих постачань газу з РФ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Україна ще не готова для повернення до прямих постачань газу з РФ і має намір це робити тільки в рамках загальноєвропейського ринку.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”. 

“Я вважаю, що ми ще не дозріли для повернення до прямих постачань. Але питання навіть не в цьому. Моя мета як віце-прем’єр-міністра з євроінтеграції полягає в тому, щоб газовий ринок України функціонував виключно на підставі норм Європейського Союзу, Третього енергетичного пакета, і щоб наша енергетика була інтегрована в європейську енергетику. 

Ніде в правилах Євросоюзу не написано, що ти не повинен купувати газ у певної країни”, – повідомив Кулеба 

На його думку, питання в тому, щоб РФ більше ніколи не використовувала газ як інструмент шантажу або корумпованості національних еліт, як це було всі попередні роки незалежності до 2014 року.

“Тому, коли ми створимо цілісний енергетичний газовий ринок за нормами ЄС, ми не можемо заборонити компаніям купувати газ у “Газпрому” відповідно до їхніх домовленостей, але “Газпром” гратиме в Україні виключно за європейськими правилами та нормами. Він не матиме монополії, не матиме можливості нав’язувати свої умови, підкуповуючи чиновників, він буде одним із гравців”, – додав віце-прем’єр.

Він зазначив, що в 2014 році Україна була найбільшим клієнтом “Газпрому”, й висловив переконання, що Україна вже ніколи не буде найбільшим клієнтом “Газпрому”, оскільки диверсифікація ринків і функціонування газового ринку в нормах Євросоюзу не дозволить цьому статися.

“Хтось купуватиме безпосередньо в “Газпрому”, значить, так буде. Можливо, теоретично, “Нафтогаз” купуватиме безпосередньо в “Газпрому” на певному етапі, але виключно в рамках ринкових механізмів, без корупції, шантажу та без “газової голки”. Я переконаний, що все це ми залишимо позаду”, – наголосив Кулеба.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close