Дмитрий Кулеба

Міністр закордонних справ України взяв участь в термінових дебатах з прав людини в Білорусі.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба взяв участь в 45-й сесії Ради ООН з прав людини, в ході якої звернувся до Росії щодо ситуації в Білорусі. Про це він розповів у Facebook в п’ятницю, 18 вересня.

Він заявив, що народ Білорусі хоче демократії, а насильницька реакція влади “не відповідає універсальним зобов’язанням держав щодо захисту прав людини”.

“Ми застерігаємо Росію від кроків, які можуть привести до підриву політичного суверенітету Білорусі та подальшої дестабілізації ситуації в регіоні в цілому”, – заявив міністр.

Він зазначив, що країни Люблінського трикутника були серед перших, хто закликав офіційний Мінськ до стриманості і діалогу, проте у відповідь почули лише безпідставні звинувачення.

“Україна вважає абсолютно неприпустимим втручання у внутрішні справи Білорусі”, – заявив Кулеба.

Глава МЗС України відзначив важливість відстеження ситуації в Білорусі із залученням міжнародних правозахисних механізмів і закликав Верховного комісара ООН з прав людини та спеціальні процедури Ради з прав людини ООН своєчасно і всебічно продовжувати такий моніторинг, закликав офіційний Мінськ до конструктивної взаємодії зі згаданими інститутами.

Очікується, що за підсумками термінових дебатів буде схвалена ініційована ЄС резолюція Ради з прав людини ООН “Ситуація з правами людини в Білорусі, пов’язана з президентськими виборами 2020 року”, співавтором якої стала і Україна. Документ передбачає введення механізму моніторингу ситуації з боку Верховного комісара ООН з прав людини.

Раніше Кулеба відповів на заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова про “українських екстремістів” в Білорусі, назвавши програшним трюком спроби Росії видати своїх “зелених чоловічків” за “українських екстремістів”.