АктуальноВсі новиниУкраїна

Київ готовий відкрити нову сторінку у відносинах з Кишиневом

Обраний президент Республіки Молдова Майя Санду сьогодні провела зустріч з українським послом Марко Шевченком, на якій висловилася на користь розморожування двосторонніх відносин з Україною.

Про це сказано в заяві партії Санду «Дія і солідарність», передає УНН.

«Обраний президент Майя Санду зустрілася з Послом України в Республіці Молдова Марко Шевченком, якому вона подякувала за привітання Президента України Володимира Зеленського, і обговорила поточну ситуацію в Республіці Молдова і необхідність тісної співпраці між двома країнами», – сказано в заяві.

Повідомляється, що під час бесіди Санду наголосила на важливості розвитку стратегічного партнерства між Республікою Молдова і Україною.

«У нас багато спільних проблем, а також багато можливостей, яких ми можемо досягти разом. Ми повинні вивести Молдову з ізоляції і негайно розморозити двосторонні відносини з Україною. У той же час ми обговорили синхронізацію діяльності в контексті процесу європейської інтеграції», – заявила вона.

Обраний президент також підкреслила, що у Республіки Молдова та України є повний порядок денний, який буде відновлено найближчим часом.

Як повідомлялося раніше, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Міністерство закордонних справ вже працює над організацією візиту в Україну Майї Санду.

Отже, починається новий етап відносин України з Молдовою під керівництвом новообраного президента Майї Санду.

Зокрема, в рамках онлайн-конференції «The Road to Warsaw Security Forum» Дмитро Кулеба наголосив на тісній співпраці з президентом Санду.

За його словами, Молдова є складною країною у політичному плані, а обрання Санду президентом було для цієї країни балансуванням і «політичною еквілібристикою».

Також, він зазначив, що Київ готовий відкрити нову сторінку у відносинах з Кишиневом. Кулеба зауважив, що Україна вже зараз тісно співпрацює з Молдовою в рамках ГУАМ, а також в рамках ініціатив ЄС та НАТО.

Як повідомлялося, Мая Санду перемогла у другому турі виборів у Молдові проросійського президента Ігоря Додона, набравши 57,75% голосів виборців.

Вона заявила, що хоче вести прагматичний діалог з усіма країнами, у тому числі з Україною.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close