АктуальноВсі новиниУкраїна

Київ не домовлятиметься з Іраном щодо літака за спиною партнерів – МЗС

Міністр закордонних справ України виключив можливість нескоординованих з міжнародними партнерами домовленостей з Іраном.

 Глава МЗС України Дмитро Кулеба заперечує можливість будь-яких нескоординованих з міжнародними партнерами домовленостей з Іраном щодо збитого літака. Про це він заявив, коментуючи повідомлення ЗМІ про “меморандумі” від Ірану в інтерв’ю Радіо Свобода, яке було опубліковано в п’ятницю, 17 квітня.  

“Я вже пояснював, що наша позиція не змінилася. Ми працюємо на результат у тісній співпраці з колегами з Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи. Це міністри закордонних справ Канади, Швеції, Афганістану і Великобританії – всіх країн, чиї громадяни загинули 8 січня. 15 квітня ми всі вп’ятьох знову розмовляли на телефонній конференції, координували наші подальші кроки”, – сказав Кулеба.  

Він підкреслив, що мета всіх учасників Міжнародної групи залишається незмінною: встановлення справедливості, виплата компенсацій сім’ям, повне, незалежне і прозоре розслідування і відповідальність за збиття літака згідно з нормами міжнародного права. Як відомо, Київ у переговорах з Тегераном представляє п’ять країн, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі.  

“Все це робиться для того, щоб хоч якось допомогти родичам і близьким загиблих подолати той біль і горе, в якому вони живуть уже сто днів. Тому що вони заслуговують на справедливість. Я вас запевняю, що нікому навіть в голову не може прийти якось зрадити цих людей або діяти нескоординовано з іншими партнерами. Тому давайте залишимо повідомлення ЗМІ для обговорення самих ЗМІ”, – підкреслив Кулеба.  

Раніше іранське Radio Farda повідомило, що Іран направив до Києва меморандум про взаєморозуміння, відповідно до якого Україна і сім’ї загиблих відмовляються від позовів в обмін на грошові виплати та повернення чорних ящиків.  

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close