Президент Казахстану

Раніше президент Казахстану заявив, що в його країні не вважають перебіг подій в Криму навесні 2014 року анексією.

МЗС України оголосило демарш Казахстану через заяву президента країни Касима-Жомарта Токаєва про анексію Криму. Про це йдеться в заяві відомства в середу, 4 грудня.

Зазначається, що Україна завжди бачила Казахстан своїм партнером і другом.

“Принципи взаємної довіри, поваги до незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності і невтручання у внутрішні справи одне одного, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, що лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці основи було зафіксовано в підписаному ще в 1994 році Договорі про дружбу і співробітництво, і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалася”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що слова президента Казахстану суперечать вищенаведеним принципам українсько-казахстанських відносин і міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій в резолюції Генасамблеї ООН у 2014 році.

“Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, адже одним з основоположних принципів, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету і територіальної цілісності держав”, – йдеться в повідомленні.

Ми в соціальних мережах