Книга Довідаса Панцероваса «Земля кіборгів» вийшла вже в трьох тиражах за останні декілька місяців.

Книгу, що розповідає про події на сході України розбирають щойно та з’являється у книгарнях. Такий величезний попит є незвичним явищем для невеликої Литви.

Ця книга стала сповіддю автора, про ті драматичні події, що він побачив під час поїздки до українського Донбасу.

За подіями в Україні автор книги почав пильно слідкувати ще з 2014, коли прилетів до Києва з колегою фотографом, щоб на власні очі побачити Революцію Гідності в Україні.

І хоча раніше Довідас висвітлював війну в Афганистані, знов ж таки, побачивши її на власні очі, за словами автора українські події справили на нього дуже сильне враження.

Журналіст із захопленням говорить про атмосферу, що панувала в країні, про український дух. Він розказує, що на Майдані так захопився боротьбою українського народу за свободу, що після короткої перерви знову повернувся до Києва, а невдовзі опинився на Донбасі, де саме розпочиналися бойові дії.

Довідас вважає, що його книжка не є історичною, а є “розповіддю звичайного хлопця, який опинився на війні”. Автор впевнений, що те, що відбувається в Україні має стати уроком для всієї Європи, а кожна країна має зробити висновки для себе.

Увесь прибуток від продажу своє книжки Панцеровас призначив на потреби литовської армії, передусім на батальйон Kęstučio, який базується неподалік литовсько-російського кордону.