Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що імпорт нафти з Росії планується знизити до 40% від потреб республіки.

Про це повідомляє БелТА.

“Дійсно, зараз в повному обсязі альтернативи поставок російської нафти немає . Але, як ми домовлялися, диверсифікуватися нам треба. Треба йти до того, що 30-40% ми будемо купувати нафти в Російській Федерації.

Відсотків 30 ми повинні з Балтики завозити і відсотків 30 через Україну – перевірений вже шлях”, – сказав Лукашенко у вівторок на нараді з питань підвищення ефективності реалізації нафтопродуктів на експорт.

“Можливо, Казахстан зможе поставити нам нафту, якщо Росія погодиться з цим. Дивно: наш союзник не дає згоди на поставку нафти від нашого іншого союзника.

Що ж, така ситуація зараз по поставкам нафти, і ми повинні з цим розібратися”, – завив глава Білорусі.

Нагадуємо:

Білорусь напередодні Нового року не змогла укласти контракти про умови поставки нафти з 1 січня 2020 року.

3 січня Росія припинила подачу нафти на нафтопереробні заводи (НПЗ) Білорусі.

31 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко за результатами трьох телефоннних розмов з президентом РФ Володимиром Путіним і прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим домовився про постачання нафти без контракту, але доручив забезпечити поставки нафти з альтернативних джерел.

Як повідомляли ЗМІ, Путін і Лукашенко погодили ряд документів, зміст яких не розголошується. Повідомлялося, що мова йде про поглиблення співпраці в рамках Союзної держави. Білоруська опозиція побоюється, що мова може йти про підпорядкування Мінська Москві аж до відмови Білорусі від суверенітету.

Ми в соціальних мережах