Лідери двох країн вирішили створити Програму дій щодо подальшої інтеграції Білорусі і Росії в рамках Союзного договору.

Білорусь не буде входити до складу Російської Федерації, але керівництво країн домовилося “не ламати” договір про створення Союзної держави. Про це сказав президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомляє Белта у вівторок, 9 липня.

“Ми відповіли на найголовніше питання, яке, знаєте, накидуване з усіх сторін (не знаю, з якою метою): увійде Росія до складу Білорусі або ж Білорусь до складу Росії, чи ні? Ми відповіли, що цього сьогодні робити взагалі не потрібно. Навіть розмовляти на цю тему. І Путін на це питання відповідав. І я тим більше. Немає такої необхідності. Ну і за деякими іншими питаннями: ми вирішили так, що ми повинні йти крок за кроком – для того, щоб реалізувати положення Союзного договору”, – сказав Лукашенко.

Президент Білорусі додав, що “якщо ми вліземо в ломку договору, ми зруйнуємо взагалі все, що було створене за цей час”.

“Тому президенти вирішили, що не можна чіпати договір, а треба просто розробити документи, матеріали (ми назвали це Програмою дій щодо подальшої інтеграції Білорусі і Росії в рамках Союзного договору)”, – зазначив білоруський лідер.

Раніше Олександр Лукашенко заявив про готовність до перегляду підходів до інтеграції в Росію. За його словами, головний принцип можливого союзу Білорусі і РФ – рівні умови для всіх громадян і “постулат суверенітету”.

Також у січні Лукашенко сказав, що на переговорах з російським колегою Володимиром Путіним “однозначно визначили” відсутність питання про об’єднання двох держав.

Ми в соціальних мережах