Всі новиниГоловне у СвітіПодії в Україні та СвітіСвіт

Маас обговорить у США українське питання

Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас має намір обговорити з американськими колегами широке коло питань, включаючи Україну.

Про це він заявив 23 січня, напередодні переговорів у Нью-Йорку і Вашингтоні.

«Добре, що переговори у Вашингтоні будуть можливі, незважаючи на шатдаун у США. Особливо за часів міжнародних криз нам потрібна здатність Вашингтона діяти – в боротьбі з ІДІЛ, щодо сирійського досьє, в Афганістані, по Україні і, звичайно ж, у питанні роззброєння», – сказав Маас, який у четвер проведе переговори з держсекретарем США Майком Помпео.

За його словами, Берлін прагне зміцнити партнерство з США і реорганізувати його, де це необхідно.

Крім того, у Вашингтоні Маас має намір говорити про Договір про ракети середньої і меншої дальності і про його нещодавнє відвідання Москви у зв’язку з цим. У Берліні вважають, що Росія повинна відмовитися від ракет, розробкою яких порушила Договір.

«Як і раніше важливо, щоб ми тісно співпрацювали в рамках НАТО, це також стосується можливого майбутнього без ДРСМД», – заявив міністр.

У Нью-Йорку глава німецького МЗС має намір брати участь у перших дебатах у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй, непостійним членом якої Німеччина є з 1 січня. «Ми хочемо з самого початку активно включитися в роботу», – сказав міністр.

Цього тижня в його порядку денному два пункти: просування спільно з домініканськими колегами питань клімату та безпеки, а також проведення неформального засідання з питання жінок, миру і безпеки в Іраку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close