АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Маас: Зараз найкраща можливість вирішити конфлікт в Україні

Рух у врегулюванні конфлікту на Донбасі проходить після довгого затишшя, заявив Маас.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас вважає, що зараз з’явилася найкраща можливість для того, щоб врегулювати конфлікт в Україні. Про це він заявив у вівторок, 19 листопада, перед відльотом до Києва, повідомляє ТАСС.

“У нас зараз найкраща можливість, чого не було з давніх-давен, щоб, нарешті, зробити вирішальні кроки на шляху до вирішення кризи. Тому я хочу прозондувати з президентом Зеленським та його урядом, які перешкоди потрібно ще усунути на цьому шляху, а також де ми можемо продовжити прогрес останніх тижнів”, – наголосив Маас.

Він вважає, що “після довгого затишшя, нарешті, знову відбувається рух у врегулюванні конфлікту на сході України”, що, в тому числі, пов’язано з діями президента Зеленського.

“Розведення сил в Петрівському, Золотому і Станиці Луганській принесло полегшення тисячам людей, але доти, поки перемир’я щодня порушується сотні разів, ситуація залишається для населення нестерпною”, – зазначив Маас.

“У зв’язку з цим розведення сил, яке було досягнуте за допомогою важкої, кропіткої дипломатичної роботи, має стати реальністю якнайшвидше на всій лінії зіткнення”, – заявив він.

Маас наголосив, що Німеччина і Франція будуть в міру їхніх можливостей підтримувати Україну в цих зусиллях. Він нагадав, що “час не терпить в світлі настання зими”.

Як повідомлялося, Маас має намір обговорити в Києві із Зеленським майбутню зустріч у нормандському форматі.

Очікувалося, що в ході візиту в Україну він відвідає Донбас, але поїздку довелося скасувати через погані погодні умови.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close