АктуальноВсі новиниГоловне у Світі

Макрон і Путін обговорили нормандську зустріч

Президенти Росії і Франції обговорили ситуацію на Донбасі, а також майбутній саміт глав нормандського формату.

Президент Росії Володимир Путін у понеділок, 18 листопада, провів телефонну розмову з французьким колегою Еммануелем Макроном, повідомляє прес-служба Кремля.

Основну увагу приділено ситуації на Україні – з урахуванням підготовки до запланованого на 9 грудня в Парижі саміту в «нормандському форматі». З обох сторін підкреслено, що проведення такої зустрічі має реально сприяти якнайшвидшій та повній реалізації Мінських угод.

У цьому контексті наголошено на необхідності виконання Києвом зобов’язань щодо політичних аспектів внутрішньоукраїнського врегулювання. Перш за все, йдеться про набуття чинності закону про особливий статус Донбасу.

Крім того, Володимир Путін інформував Президента Франції про передачу українським представникам трьох військових кораблів, задіяних у провокації в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року, яка відбулася сьогодні в акваторії Чорного моря.

В ході обговорення становища в Сирії лідери акцентували на великому значенні початої роботи Конституційного комітету, а також організації комплексного гуманітарного сприяння Сирії. Домовлено про подальшу координацію за лінією військових відомств Росії і Франції з метою ефективної протидії терористичній загрозі в регіоні.

Також було порушено деякі актуальні питання російсько-французького діалогу.

Раніше участь у нормандській зустрічі 9 грудня в Парижі підтвердили в Кремлі. Там заявили, що підготовка до зустрічі вступила в завершальну стадію.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close