Президент Франції Еммануель Макрон хоче проведення нової зустрічі у рамках “нормандського формату” щодо України і попереджає про можливе посилення санкцій. Про це він заявив під час прес-конференції з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у Версальському палаці.

Макрон зазначив, що під час переговорів з російським лідером українська тема була розглянута детально. Він також додав, що розмова стосувалася так званого Мінського процесу.

“Я думаю, що ми можемо сказати, що ми маємо намір провести новий раунд переговорів у “нормандському форматі” з Німеччиною і Україною”, – сказав він.

При цьому президент Франції додав, що в рамках “нормандського формату” необхідно отримати детальний звіт від ОБСЄ щодо ситуації на сході України. “Зі свого боку, я нагадав президенту Путіну про своє прагнення досягнення деескалації конфлікту в рамках “нормандського формату” і в рамках Мінського процесу”, – заявив Макрон. “Я підтверджую, що я говорив, що якщо знадобиться, то потрібно буде посилити санкції, але якщо буде ескалація. Якщо буде деескалація, то цього не буде. І я бажаю, щоб була саме деескалація”, – зазначив Макрон, наголосивши, що в цьому контексті буде проведено дискусію у “нормандському форматі”, яка дасть змогу дати оцінку ситуації.