29 березня у  Європейський суд з прав людини було подано скаргу від  Меджлісу, що звертався від  кримськотатарського народу у зв’язку із рішенням російської влади про внесення Меджлісу до переліку екстремістських організацій, після чого заявила про заборону його діяльністі.

Про це йдеться на сайті правозахисного центру “Меморіал”.

У Європейському Меджліс уповноважені представляти Правозахисний центр “Меморіал”, Європейський центр захисту прав людини та Українська Гельсінкська група з прав людини.

 У скарзі  Меджліс зазначив, що внесення його до переліку екстремістських організацій та вимоги щодо припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об’єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Також наголошується, що переслідування членів Меджлісу у зв’язку з їх політичною позицією є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав).

Меджліс також поскаржився, що російські суди  порушують статтю 14 про заборону дискримінації, не визнаючи його статусу як представницького органу корінного кримського народу.

Члени Меджлісу також зазначили, що їх позбавили права на справедливий судовий розгляд і що вони не могли припустити, що їх діяльність може бути порушенням анти-екстремістського законодавства.

Зараз до  ЄСПЛ подали близько трьох тисяч окремих скарг, щодо подій в анексованому Криму і на Сході України.