Головне в Україніголовне у світі

Меркель хоче вберегти прибалтів від будь-якого ризику

Естонія, Латвія і Литва, які відчувають загрозу через дії Росії в Україні. Проте, канцлер Меркель пообіцяла їм допомогти. А тим часом Росія проводить військові навчання на кордоні з Україною.

Канцлер Ангела Меркель під час візиту до естонської столиці Таллінну підкреслила, що країни-члени НАТО будуть допомагати один одному щодо будь-якого ризику. Особливий акцент Меркель зробила на Росію, через яку країни Балтії відчувають особливу загрозу для себе. Хоча Німеччина хоче зберігати з Росією “конструктивні відносини”, але повинна була жити “з реальністю” анексії Криму та підтримки Росією сепаратистів на сході України.

          А тим часом Російська армія розпочала великомасштабні військові навчання. За наказом президента і головнокомандувача Володимира Путіна обʼєднання розмістили на півдні, в центрі і на заході країни, а також привели “в повну бойову готовність «військово-повітряні сили, десантників і Північний флот», сказав міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

          Території, на яких буде проведено тренування, включають в себе захоплений Росією Крим, прикордонної області з Україною і військові округи в безпосередній близькості від балтійських країн НАТО: Естонії, Литви і Латвії. Крім того, на території між Уралом та Сибіром військові також проводить навчання. Скільки солдатів загалом беруть в цьому участь, Шойгу не сказав. Ці тренування триватимуть до 31 серпня.

          Після анексії Криму Росія збільшила свою військову присутність на півострові. На початку серпня там  було встановлено передову систему ППО Росії С-400.

          Відносини між НАТО і Росією були напруженими з моменту початку конфлікту в Україні. У липні оборонний союз вирішив роширити кожен батальйон в трьох країнах Балтії та Польщі до 1000 військовослужбовців. НАТО через проблеми своїх східних членів відчуває себе в небезпеці після приєднання Криму до Росії в березні 2014 року. Москва звинуватила в альянс в підготовці до “неіснуючої загрози.”

Посилання на оригінальний текст: http://www.faz.net/aktuell/politik/russland-und-die-ukraine-merkel-will-balten-gegen-jede-gefahr-beistehen-14405563.html

Ми в соціальних мережах
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close