Про України йдеться у зовнішньополітичному розділі програми.

Німецький консервативний блок ХДС/ХСС, який очолюють канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеєхофер представили в понеділок, 3 липня, урядову програму на період 2017-2021, з якою вони збираються вийти на парламентські вибори 24 вересня.

У зовнішньополітичному блоці програми згадується і Україна. Починається текст цієї глави з опису тривожного становища у світі, а також констатації настання авторитарних режимів і того факту, що “навіть по сусідству з нами російська агресія поставила під питання територіальну цілісність України”, пише DW.

Однак, представляючи на прес-конференції в штаб-квартирі ХДС передвиборну програму, Ангела Меркель приділила зовнішньої політики всього 40 секунд.

Меркель зазначила, що не ділить безпека Німеччини на внутрішню і зовнішню, що має намір розширювати штати поліції (на 15 тисяч чоловік) і зміцнювати бундесвер, а також нарощувати допомогу Африці, для якої вона пропонує свій “план Маршалла”.

Що стосується позиції Німеччини щодо агресії Росії щодо України, то в ході недавньої зустрічі Меркель і президент України Петро Порошенко сторони обговорили питання імплементації мінських угод. За його словами, сторони домовилися, що у разі невиконання Росією мінських угод санкції проти цієї країни з боку ЄС будуть продовжені.