13 січня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена захисту громадян України в окупованому Криму. У ході прес-конференції кримськими адвокатами та правозахисниками було представлено звіт за результатами роботи 2016 року.
«Задача Російської Федерації в Криму зводиться до знищення України, українців, українського та будь-яких згадок про це. Це відбувається в режимі повного згортання свободи – українці в Криму вже знають, що це таке. Цілі відділи ФСБ шукають i знаходять «екстремістів», «терористів», «диверсантів». Новою «фішкою» стала каральна психіатрія. Мета – паралізувати страхом. Тільки тоді режим може існувати», – наголосила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

За словами адвоката кримських мусульман та політв’язнів окупованого Криму Еміля Курбедінова, режимна політика, яка наразі панує в Криму, є інструментом пригнічення громадських активістів.

«Радянська система, яка повернулась у Крим, iз кожним днем посилюється, а репресії стають все частішими. За нашими прогнозами, ситуація погіршуватиметься, адже кожен інакомислячий у Криму знаходиться під потенційною загрозою», – повідомив адвокат.

«У Криму сьогодні сформувався громадянський актив небайдужих, які відслідковують усі судові процеси, відвідують i висвітлюють їх. По відношенню до них застосовуються великі штрафи . Адміністративні переслідування відбуваються за усіма напрямками. Кримінальні справи фабрикуються зі значними порушеннями», – заявила правозахисниця Ліля Гемеджи.

За словами правозахисника Лєнури Енгулатової, судові рішення в Криму є необгрунтованими. «Відбуваються кричущі порушення процесуального порядку. Зафіксовані чисельні порушення фундаментальних прав людини», – наголосила правозахисниця.

Юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ Анастасія Мартиновська повідомила про політичну вмотивованість та упередженість кримінальних справ, які не відповідають загальноприйнятим вимогам.
У прес-конференції взяли участь: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Еміль Курбедінов – адвокат кримських мусульман та політв’язнів окупованого Криму; Ліля Гемеджи – правозахисник; Лєнура Енгулатова – правозахисник; Анастасія Мартиновська – юрист Центру стратегічних справ УГСПЛ.

 

Посилання на оригынальнеджерело : http://mip.gov.ua/news/1617.html