Україна звинувачує Російську Федерацію у системному фінансуванні терористичної діяльності, а також просить визнати РФ відповідальною у порушенні конвенцій ООН.

Про це йдеться у повідомленні Міжнародного суду ООН, яке є в розпорядженні “Європейської правди”.

Україна “просить визнати у рішенні суду, що Російська Федерація за посередництва своїх державних органів, державних посадових осіб, а також інших фізичних та юридичних осіб, на яких покладене представлення держави, порушила зобов’язання в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму, поставляючи фінансування, допомогу у вигляді зброї та тренувань незаконним озброєним формуванням, які беруть участь у здійсненні терористичних актів в Україні”, – цитує український позов Суд ООН.

В переліку терористичних формувань, які фінансуються та підтримуються з боку РФ, названі “ДНР”, “ЛНР”, група “Харківські партизани” та пов’язані з ними групи та особи.

Серед інших претензій до РФ у питанні фінансування тероризму – “невжиття заходів для виявлення, замороження та конфіскації фондів, які використовуються для фінансування тероризму”, “відсутність розслідування та переслідування тих, хто здійснює та фінансує терористичну активність” та ненадання Україні підтримки у такому розслідуванні.

Найбільший блок претензій в українському позові стосується порушень прав кримських татар та українців з боку російської влади, а також підконтрольної РФ де-факто кримської влади.

Київ просить визнати, що Росія має понести відповідальність за:

– систематичну дискримінацію і жорстоке поводження з представниками кримськотатарської та українських громад;

– проведення незаконного референдуму в атмосфері насильства та залякування;

– заборону Меджлісу і переслідування його лідерів;

– підтримку та пряму участь у кампанії зі зникнення (викрадення) і вбивства кримських татар;

– залякування кримських татар за допомогою обшуків і затримань;

– перешкоджання кримськотатарським та україномовним ЗМІ;

– пригнічення освіти кримськотатарською та українською мовами, а також заборону зібрань представників цих громад.

Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, в якості заходу забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують нинішню ситуацію.

У своєму позові до РФ Україна вимагає, щоби російська влада припинила всю підтримку збройних формувань на українській території; здійснила репарації всім, хто постраждав через дії проросійських збройних формувань; повністю відновила в правах українську та кримськотатарські громади на окупованій території України, а саме в Криму та Севастополі.

Детальний перелік позовних вимог України буде оприлюднений згодом.

 

Посилання на оригінальне джерело : http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/01/17/7060254/