Головне в УкраїніПодії в Україні та Світі

Міжнародний суд ООН розпочинає слухання у справі Україна проти Росії

6-го березня Міжнародний суд ООН розпочинає слухання за позовом України проти Росії щодо порушення  конвенцій ООН про протидію фінансування тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Як повідомляє BBC, Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України очолила делегацію, до складу якої увійшли иректор департаменту Євросоюзу МЗС України Всеволод Ченцов, керівник головного департаменту зовнішньої політики і євроінтеграції адміністрації українського президента Ігор Жовква, заступник генпрокурора Євген Єнін, голова Секретаріату уповноваженого парламенту з прав людини Богдан Крикливенко, а також начальник апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

Голова делегації зазначила, що враховуючи складність та заплутанність справи, процедура розгляду може затягнутися не на один рік.

У позові МЗС України спробує довести, що Росія своїми діями порушила дві міжнародні Конвенції.

Перша-про фінансування тероризму шляхом постачання зброї та іншої допомоги незаконним збройним формуванням, що скоїли низку терористичних актів на території України.

Друга Конвенція – про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. У позові йдеться причетність Росії до дискримінації неросійських громад, що проживають на окупованій території Криму, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

Народний депутат України 8. Скликання Ірина Фриз зазначила, що для Росії поразка ц цій справі стане не лише політичним ударом, але і призведе до втрати міжнародного іміджу. Окрім того, це принесе значні фінансові витрати, які Україна та її громадяни зазнали через збитий лайнер, обстріли, етнічні «зачистки» у Криму та інше.

Відповідь Росії.

Від початку конфлікту Росія заперечує свою причетність до нього, а також вважає анексію Криму законною.

МЗС Росії повідомило, що використовуватимуть усі доступні методи правового захисту у міжнародному суді.

Російське зовнішньополітичне відомство заперечило висунуті Україною звинувачення, а МЗС Росії на своєму сайті прокоментувало ситуацію наступним чином : «На жаль, українська сторона не виявила інтересу до діалогу з Росією і в односторонньому порядку, перервавши консультації, вирішила подати позов до Міжнародного суду. Російська Федерація має намір використовувати доступні засоби правового захисту».

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close