Українська порядок денний відбивається на ситуації в Євросоюзі, в зв’язку з чим країна стала одним з п’яти пунктів серед пріоритетів зовнішньої політики Європейського союзу, озвученої Високим представником ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Федерікою Могеріні на щорічній конференції послів ЄС.

 

Цей пункт вона озвучила останнім, зазначивши при цьому, що цей порядок не відповідає алфавіту чи важливості пріоритетів, це тільки “порядок”, передає УНІАН .

“Останній, але не менш важливий пункт пріоритетів – глобальне управління. Ми повинні продовжувати інвестувати все, що ми можемо – а це багато, – в системи і рамки багатонаціональних інститутів і глобального управління. Перш за все тому, що їх атакують з багатьох різних сторін – я не буду їх називати, залишивши це для вашої уяви. коли ми працюємо, щоб побудувати глобальних союзників, щоб захистити Паризьку угоду по клімату, коли ми працюємо для вільної та справедливої торгівлі, коли ми працюємо для поваги міжнародних норм від України до Корейського півострова – у всіх цих випадках ми працюємо для більш безпечної Європи так само, як і для більш безпечного світу”, – сказала вона.

Першим пріоритетом Федеріка Могеріні назвала безпеку і оборону, зазначивши, що в цій сфері за рік ЄС зробив більше, ніж за кілька десятиліть.

“Для цього були різні причини, головна з яких – необхідність забезпечити безпеку”, – нагадала дипломат.

За її словами, ця осінь “буде поворотним пунктом для нашої безпеки і оборони”.

“Зараз я вважаю (час) до Європейської Ради, яка пройде в грудні, щоб завершити підготовку цієї роботи. Уже є проект практичних деталей для встановлення постійного практичного співробітництва в сфері оборони”, – повідомила Могеріні.

Високий представник висловила переконання, що для європейців “зберегти і посилити глобальну систему управління – це шлях інвестицій в нашу власну безпеку і в наш добробут, тому що наша економічна міць базується на багатонаціональній системі правил”.

“Тому ми готові співпрацювати з усіма, хто поділяє наші пріоритети. Ми розуміємо, що союзники з часом можуть змінюватися – і в наш час це нормально. Але ми, європейці, завжди будемо спиратися на багатонаціональні інститути. Це повинно бути зрозуміло і має бути головним для нас пріоритетом в наступні роки. Перш за все, в рамках ООН приймаючи рішення, від яких виграють всі, в рамках системи ООН”, – підкреслила вона.

Другим пріоритетом вона назвала зобов’язання ЄС в сфері протидії тероризму та радикалізації, третім – міграцію і четвертим – Балкани.