[multilanguage_switcher]

За словами генерального секретаря ОБСЄ Л.Занньєра, шанси на встановлення миру в східній частині України невеликі. Також він критично оцінив роль Росії в цьому конфлікті.

Для населення зони конфлікту ситуація все ще залишається нестабільною.

З учорашнього дня на Сході України повинен був розпочатись новий режим припинення вогню. У ці вихідні дні міністри закордонних справ Росії і України вели переговори в Мюнхені. Але все ж угода про припинення вогню є нестабільною. Недавні бойові дії на Сході України були найсерйознішими за останні два роки. За словами Л.Занньєра, Генерального секретаря Організації з безпеки і співробітництва в Європі, в повідомленні спостерігачів ОБСЄ за минулий рік йдеться про 300000 випадків порушення режиму припинення вогню. На початку лютого цього року зафіксовано близько 40000 випадків протягом одного тижня. Він говорить про раптове збільшення числа порушень. Все більше і більше важкої зброї було перенесено безпосередньо на лінії фронту.

Сумнівна роль Росії

Однак попри запевнення проросійських сепаратистів, а також чіткі переконання України, закріпити режим припинення вогню не вдалося. Все це через те, що якраз зараз Москва намагається підлити масло у вогонь, підтримавши видачу сепаратистами псевдопаспортів. Це означає, що вона визнає сепаратистське керівництво в якості законного уряду. З російської точки зору, окуповані повстанцями райони співвідносяться до рівня держав. А це, в свою чергу, ускладнює будь-які політичні рішення стосовно РФ, – переконаний Генеральний секретар ОБСЄ.

Населення страждає

Разом з тим, все ще нестабільною є гуманітарна ситуація в зоні військових дій, зауважують спостерігачі: електрика, вода, … нестача всього. Тому Ламберто Занньєр не надто оптимістично налаштований, особливо в відношенні найближчого майбутнього Східної України. Ситуація, як і раніше, залишається складною. А щодо довгострокової перспективи: Ще побачимо.

Посилання на оригінал: https://www.srf.ch/news/international/moskau-giesst-oel-ins-feuer