[multilanguage_switcher]

Російська служба французького інформаційного телеканалу «Euronews», який фінансується Москвою, відмовила у наданні робочих місць журналістам з української служби, тим самим порушуючи трудове законодавство Франції.

Приватна медіа-корпорація Euronews, яка отримує значне фінансування від ЄС, в останні роки була дестабілізована появою іноземних інвесторів. Останньої подією стало закриття української служби через відсутність фінансування та звільнення 17 журналістів.

Дискримінація за національною приналежністю?

Російська служба Euronews мала 5 вакансій, але відмовила взяти будь-кого з 17 журналістів з українського відділення. Керівництво пояснило, що вказівка не наймати журналістів з України поступила від російського акціонера  (Російської державної телерадіокомпанії).

Журналісти скаржаться, що не запропонувати вакансії людям, які потрапили під скорочення — це пряме порушення трудового законодавства Франції, не кажучи вже про етичну відповідальність компанії перед тими, хто тут працював 5 років.

Проте керівництво відповіло, що українські журналісти не можуть працювати у російській службі, «через різницю в культурному підґрунті».
Кореспонденти  назвали таке пояснення смішним. Адже журналісти України та Росії народилися на пострадянському просторі, а тому мають відносно схоже культурне, освітнє та інше підґрунтя.

Крім того, культурна відмінність — це одна з основних цінностей Euronews, яка відрізняє канал від інших.

Журналісти також заявляють, що керівництво Euronews поступово перетворює канал на “погане CNN”, який охоплює все інше, але не ЄС.

“Якщо сьогодні керівництво дотримується російських вимог щодо вибору журналістів, це означає, що завтра всі служби Euronews можуть бути змушені транслювати повідомлення російської державної пропаганди на різних мовах”, – сказав один із журналістів.

Посилання на оригінальний текст : https://www.euractiv.com/section/europe-s-east/news/row-over-moscow-blocking-ukrainian-journalists-at-euronews/