АктуальноВсі новиниГоловне у СвітіПодії в Україні та Світі

Мої міністри отримують особисті погрози від РФ через санкції, введені на знак протесту проти атаки в Керченській протоці, – Грібаускайте

Міністри Литви отримують погрози від Росії за санкції, введені після агресії російських кораблів у Чорному морі.

Про це сьогодні на спільному брифінгу з Президентом України Петром Порошенком заявила президент Литви Даля Грібаускайте.

“Ми знаємо сьогодні, що міжнародні організації не вжили жодних санкцій проти російських дій, але ми прийняли свої національні санкції на знак протесту проти атаки в Керченській протоці”, – зазначила вона.

За її словами, Литва також прийняла рішення надавати Україні допомогу у вигляді амуніції, військових і кіберінструкторів, гуманітарної допомоги.

“Іноді не так вже й просто бути першими, коли вводиш санкції. Наприклад, ми отримуємо особисті погрози від Росії, наприклад, мої міністри, міністр закордонних справ отримав. Але ми знаємо, що це очікувана реакція, тому що бути відкритими в цьому світі, напевно, ще важче, ніж військова допомога. Важливо дуже відкрито говорити проти свого агресора, хоча це може викликати ще більшу загрозу з боку агресора”, – підкреслила президент Литви.

Грібаускайте вкотре висловила підтримку Україні від імені литовського народу і побажала українцям вірити в себе і боротися: “Вони можуть забрати вашу територію, але вони серця ваші ніколи не заберуть. Тому це ваш обов’язок – вірити в самих себе, і ніхто не може прийти, захопити вас або окупувати. Тому я бажаю вам вірити в себе, самим боротися і знати, за що ви виступаєте. це ваша країна, і тільки ваша країна, і ви можете це зробити, (…) а ми будемо завжди поруч” .

Вчора, 6 грудня, МЗС Литви звернувся до МВС з пропозицією включити до національного списку санкцій росіян, які брали безпосередню участь у акті агресії проти українських кораблів у Керченській протоці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close