АктуальноВсі новиниУкраїна

МОЗ назвало умову “закриття” міст

В Україні можуть ввести більш жорсткі обмеження в разі неконтрольованого поширення коронавірусу.

В Україні можуть ввести додаткові заходи обмеження, аж до закриття міст, у разі поширення коронавірусу Covid-19. Про це в четвер, 12 березня, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Укрінформ.

“Додаткові заходи можливі в разі, якщо будуть фіксуватися подальші випадки хвороби, особливо якщо будуть зафіксовані випадки поширення на певній адміністративній території, заходи будуть повністю переглянуті – до того, що можуть обмежуватися права осіб, які сьогодні передбачені в законодавчому полі, у тому числі і про заборону тимчасового пересування за межі відповідної території”, – сказав він.

Ляшко зазначив, що ВООЗ визначила чотири категорії країн у ситуації із поширенням коронавірусу: перша – коли в країні не зафіксовано жодного випадку інфекції, друга – реєстрація одиничних випадків, пов’язаних з подорожами за межі країни, третя – коли є локальні кластери спалаху хвороби, можна відслідковувати передачу інфекції в межах однієї адміністративної території або соціальної групи, наприклад сім’ї, релігійної громади чи вихованців навчального закладу. І четверта – коли відбувається масове поширення хвороби, у цих випадках осіб із відповідними симптомами відразу госпіталізовують або ж ізолюють.  

“У четвертому кластері зараз знаходиться Італія, ми в другому кластері і потенційно готуємося, відповідно до останніх заяв ВООЗ, до переходу в іншу стадію. Але ми працюємо превентивно”, – сказав Ляшко.  

Також чиновник нагадав про рекомендації МОЗ утриматися зараз від поїздок за кордон.  

Нагадаємо, із 12 березня в Україні в рамках превентивних заходів вводиться низка обмежень через коронавірус: закриваються навчальні заклади і вводиться заборона на масові заходи.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close