[multilanguage_switcher]

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) закінчила другий перегляд виконання Україною економічної програми, яка була підтримана кредитом розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF), та схвалила надання третього траншу цього кредиту на суму SDR716,11 млн (близько $1 млрд).

Крім того, Рада директорів МВФ ухвалила зміни до вимог виконання певного рівня чистих міжнародних резервів, стосовно виникнення нової заборгованості у зовнішніх платежах, а також впровадженню нових валютних обмежень.

Голова МВФ Крістін Лагард зазначила: «Україна демонструє позитивні ознаки відновлення, незважаючи на важку зовнішню ситуацію та серйозну економічну кризу. Впроваджуються необхідні заходи, інфляція зменшується, довіра зростає. Валові міжнародні резерви та банківські депозити збільшились. Цей прогрес є здебільшого заслугою уряду у впровадженні програми, зокрема веденні розумної макроекономічної політики, сміливим крокам з приведення тарифів на енергію до рівня витрат, та заходів з відновлення банківської системи».

«Для досягнення стабільності ключовим є подальший прогрес у галузі фіскальних реформ. Уряд має уникати змін у податковій політиці, яка призводить до збільшення дефіциту. Увага має бути приділена покращенню податкового та митного адміністрування. Більше того, параметрична пенсійна реформа має вагоме значення для зменшення великого структурного дефіциту пенсійного фонду, зниження бюджетного дефіциту та державного боргу, створення можливостей з часом довести пенсії до належного рівня».

«Міжнародні партнери України докладають зусиль до зміцнення економіки держави шляхом надання значної фінансової та технічної підтримки, що є важливим для успіху програми».

Оригінальний текст : http://www.imf.org/en/News/Articles/2016/09/14/PR16407-Ukraine-IMF-Executive-Board-Completes-the-Second-Review-under-EFF