У МЗС Литви зазначили, що Україна й Угорщина мають вирішити “освітні питання” шляхом двостороннього діалогу.

Перегляд Угоди про асоціацію України з Європейським союзом (ЄС) неможливий. Таку думку висловив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, передає “Радіо Свобода”.

“Гадаю, це нереально і цього не станеться, оскільки у нас щодо України і угоди про асоціацію є консенсус”, – сказав Лінкявічюс.

Він абсолютно впневнений, що такы питання повинні розглядатися у ході двостороннього діалогу безпосередньо між країнами.

“На мою думку, питання третіх країн не мають “вклинюватися” у загальноєвропейську позицію. Це повинно розглядатися у двосторонньому діалозі, і наскільки мені відомо, Україна йде на такий діалог, а також – на консультації із Венеціанською комісією, що є дуже важливо. І якщо будуть якісь проблеми чи зауваження, – українці готові співпрацювати. Тому ці питання повинні йти своєю чергою. Їх не можна вносити до загального порядку денного Європейського союзу”, – зазначив Лінкявічюс.

Нагадаємо, раніше на вимогу влади Угорщини питання перегляду Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом включили до порядку денного зустрічі Ради Європейського союзу.