Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус присоромив журналіста Russia Today через брехню російських ЗМІ щодо ситуації в Україні.

Дискусія відбулася під час конференції з безпеки журналістів у Вільнюсі, передає Delfi.

“Вам відомий напрямок таких каналів, як Russia Today. (…) Я не вважаю, що це має щось спільне з журналістикою”, – сказав глава МЗС Литви.

На це різко відповіла журналістка Russia Today, яка брала участь в конференції.

“Журналісти, які працюють в контрольованих державою ЗМІ – теж журналісти. І якщо це конференція, на якій обговорюється безпека журналістів, то у нас теж є право на цю безпеку”, – сказала журналістка, яка не представилася.

Відповідаючи їй, литовський міністр закордонних справ заявив, що мова йде не про висловлення думок, а про “поширення навмисної брехні”. Лінкявічус нагадав, як російські ЗМІ висвітлюють ситуацію в Україні.

“Було заявлено, що у Росії немає нічого спільного з цією війною – ніякої присутності на землі, ніякої зброї, присутності військових на землі. Це заявлялося багато разів. Ви, як журналістка, насправді не знаєте, що робиться в Україні? Ви не знаєте, що Росія бере участь там з великою кількістю систем зброї, з важким озброєнням? Ви, як журналістка, як нормальна громадянка, яка читає газети і розуміє ситуацію, не знаєте цього?”- запитав міністр.