Комітет міністрів Ради Європи закликав керівництво Російської Федерації дотримуватись своїх зобов’язання у повному обсязі.

У роз’яснені офіційному сайті Міністерства закордонних справ запевнили, що винесений вердикт Комітету міністрів Ради Європи (КМ РЄ) щодо ситуації в Криму є вагомим внеском у збереження та підтримку демократичної безпеки в Європі.

Цим рішенням КМ РЄ в черговий раз підкреслив, що дії Росії стосовно Криму та його жителів є прямим порушенням норм міжнародного права.

“Таке рішення – елемент реакції європейського товариства на незаконні дії РФ в Україні. Окрім того, рішення підкреслює безкомпромісну позицію стосовно Криму, яку ЄС висловили у 2016 році в Резолюції ГА ООН 71/205 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, і таким чином залучає євродепутатів до контролю за виконанням та дотриманням резолюцій ООН”.

У міністерстві повідомили, що відповідне рішення РЄ стало першим пакетом документів, який торкався суто проблем Криму.

“Важливим є те, що міністри Ради Європи, визнали відповідальність Росії за дії на сході України та на території окупованого півострова згідно з міжнародним гуманітарним правом та міжнародним правом з прав людини. Окрім того, члени КМ РЄ закликали керівництво РФ дотримуватись своїх зобов’язань у повному обсязі”, – підкреслили у МЗС.

Таким чином, Комітет міністрів у ще раз довів незмінність позиції щодо незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів.