АктуальноВсі новиниУкраїна

МЗС розпочало роботу над відкриттям авіасполучення

Посольства України в державах-членах ЄС отримали вказівку щодо переговорів про відновлення пасажирських авіаперевезень.

Україна не буде чекати запитів інших країн, а сама починає переговори про відновлення регулярного авіасполучення. Про це у вівторок, 19 травня, повідомляє Європейська правдаз посиланням на джерело в дипломатичній службі.  

Відзначається, що зараз уряд за пропозицією МЗС розпочав роботу над відкриттям авіасполучення з України за кордон.  

“Ми повинні ініціативно відкривати авіасполучення, в тому числі з країнами ЄС, з урахуванням рішень іншої країни про зняття обмежень”, – пояснив співрозмовник видання, зазначивши, що сенс відновлювати авіарейси є тоді, коли громадяни “можуть в’їхати у відповідну державу і мати можливість повернутися в Україні регулярними авіарейсами”.  

Як повідомляється, дане рішення погоджено з керівництвом уряду, а посольства України в державах-членах ЄС отримали вказівку щодо переговорів з цього приводу.  

“Ми будемо також брати до уваги епідемічну ситуацію (у відповідних державах)”, – відзначило джерело.

Виходячи з цих пояснень, варто розраховувати, що авіасполучення буде відновлюватися з тими країнами ЄС, в яких також буде відновлено регулярне авіасполучення (що найближчим часом має відбутися в усіх країнах), а також з тими, які дозволять в’їзд громадян України і не є центром пандемії.  

Як відомо, до 15 червня діє заборона на в’їзд до країн Шенгену для громадян України та інших держав, які не є членами ЄС, крім низки винятків для проживаючих, які працюють у відповідних державах тощо. Поки невідомо, чи буде ця заборона відновлена.   Тим часом, у Мінінфраструктури провели переговори з грузинськими колегами про відновлення авіасполучення.  

У прес-службі відомства повідомили, що Грузія готова відкрити свої кордони для регулярних міжнародних рейсів вже з 1 липня.  

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій запевнив, що Україна готова швидко і синхронно діяти, щоб у координації з міністерствами закордонних справ обох країн відкрити кордони для пасажирського сполучення. Українські авіакомпанії вже звернулися до грузинської сторони із заявою про готовність відновити польоти.  

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close