Льотчик-винищувач намагається зробити все можливе для  звільнення понад сто українських солдатів. Савченко також заперечує, провокаційні звинувачення щодо її співпраці з Росією.

Український льотчик Савченко через два з половиною місяці після її звільнення з російського полону знову голодує. Вона хоче змусити звільнити більше ста українських солдатів, які потрапили до російського полону на сході країни.

В Росії Савченко було засуджено до 22 років позбавлення волі, тому що її звинуватили  в загибелі двох російських журналістів, під час бойових дій на сході України. В кінці травня вона була звільнена в обмін на двох росіян, після двох років у в’язниці. Вона повернулася в Україну в якості героя  і зараз входить до складу парламенту.

В знак протесту проти її затримання Савченко неодноразово голодування в Росії. Новим голодуванням вона хотіла, привернути увагу і змусити звільнити полонених українців, – повідомила журналістам Савченко. Вона буде продовжувати голодування до тих пір, «поки буде досягнутий позитивний результат».

У конфлікті на сході України, близько 9500 людей було вбито у квітні 2014 року. Домовлення про мир, яке було укладене в лютому 2015, яке також передбачає обмін ув’язненими, до сих пір не виконане в повному обсязі. Український уряд і кілька європейських країн та США звинувачує Росію у підтримці проросійських сепаратистів в боротьбі з урядовими силами.