Усі українські ЗМІ почали критикувати владу за те, що вона хоче впровадити нові правила роботи журналістів, які можуть повністю змінити медійне середовище України.

Законопроект, покликаний боротись з дезінформацією, розробили в Мінкульті та запропонували для громадського обговорення. У нинішньому його вигляді українцям пропонують суворий контроль соціальних мереж і покарання журналістів за фейки, створення спеціального контролюючого органу, штрафи та навіть тюремне покарання. Журналістам, які будуть поширювати правдиву інформацію, влада обіцяє більші гарантії від держави.

Давайте розберемось з чим саме влада хоче боротись?

Головне, з чим хочуть боротись чиновники, – дезінформація у всіх її проявах. Автори закону з команди міністра Володимира Бородянського визначають дезінформацію як “недостовірну інформацію” – “неправдиві відомості про осіб, факти, події, явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них неповні або перекручені”.

За поширення недостовірної інформації державні органи будуть обмежувати до неї доступ. При чому, це стосуватиметься як приватних осіб, так і ЗМІ. Зважаючи на російську агресію і проведення проти України інформаційної кампанії – закон відповідає сьогоднішнім реаліям.

Є і інша ситуація. Сьогодні в Україні є декілька провідних програм, де журналісти-розслідувачі викривають корупційні діяння представників влади, органів місцевого самоврядування та керівників правоохоронних структур.

Це є добре, бо відповідно до Закону України «Про інформацію» не можна засекречувати інформацію про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

Але, я не можу зрозуміти одного – після публікацій матеріалів в мережі Інтернет, начебто про державну зраду Президента України, корупційних діянь ТОП чиновників та іншого, вказані ЗМІ не звертаються до правоохоронних органів, не надають їм підтверджуючі дані, щоб продовжити їх розслідування вже у юридичній площині.

І тут зразу виникає питання – а дійсно журналісти провели розслідування, зібрали докази чи просто видають свої припущення за реальність? Останнє і підпадає під поняття “недостовірна інформацію”, а як наслідок дезінформація населення України та маніпулювання громадською думкою.

Мені дуже подобається телевізійна програма розслідувань «Схеми: корупція в деталях», дійсно цікаво дивитись, але є одне но. Де подальші дії з розслідувань, підтвердження своїх припущень і здогадок?

Учора, очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак на своїй сторінці у Facebook підтвердив готовність влади до діалогу з журналістами.

То чому немає продовження розслідування? Чи просто для деяких ЗМІ хайпануть і створити рейтинги для каналу це важливіше ніж донести до населення правду?

І дивлячись на ситуацію в цілому – я впевнена закон «Про дезінформацію» нам потрібен.

Ми в соціальних мережах