АктуальноВсі новини

Нацбанк підняв облікову ставку вперше за два роки

Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності залишається посилення карантинних обмежень як в Україні, так і в світі, відзначили в НБУ.

Національний банк України вирішив з 5 березня підвищити облікову ставку до 6,5% з рівня 6%, на якому він утримував її з 12 червня 2020 року. Про це повідомляється на сайті регулятора в четвер, 4 березня.  

Відзначимо, що це перше ущільнення політики з боку НБУ з вересня 2018 року, коли ставку підвищили з 17,5% до 18%.  

У Нацбанку зазначили, що взяли до уваги прискорення інфляції на початку 2021 року, хоча вихід її за межі цільового діапазону центробанку 5% ± 1 в.п. був очікуваним.   У січні зростання споживчих цін досягло 6,1% у річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, інфляція продовжила прискорення і в лютому, ідеться в повідомленні.  

Основним припущенням, яке правління Нацбанку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.  

“Національний банк України очікує подальшого прогресу України в переговорах з МВФ. Співпраця з МВФ і іншими міжнародними партнерами є важливою для фінансування бюджетних потреб і надання економіці додаткових стимулів для зростання. Завдяки цьому Україна також зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні близько $30 млрд”, – відзначає НБУ.  

Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності досі залишається посилення карантинних обмежень як в країні, так і в світі для протидії поширенню пандемії COVID-19.  

Як вказує НБУ, розгортання вакцинації в світі відбувається повільно, тому ризики посилення карантину в цьому році залишаються актуальними.  

“У той же час швидке відновлення ділової активності, пожвавлення товарних ринків, відкладений ефект від масштабних стимулюючих заходів, а також імовірна реалізація відкладеного споживчого попиту створюють ризики прискорення світової інфляції. У таких умовах імовірним є, зокрема, і подальше посилення інфляційного тиску з боку країн – торговельних партнерів України”, – зазначив НБУ.

Серед інших ризиків центробанк відзначає волатильність на світових ринках капіталу, більш різке погіршення умов торгівлі, ескалацію військового конфлікту на сході країни або її кордонах.

Теги
Close