АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Нацбанк подав мільярдний позов проти Коломойського

Нацрегулятор намагається через суд стягнути з колишнього власника Приватбанку понад чотири мільярди гривень.

Національний банк України подав зустрічний позов до Ігоря Коломойського про стягнення 4,26 млрд грн. Про це йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду від 8 серпня, повідомляє у вівторок, 13 серпня, Finbalance.

Раніше екс-власник Приватбанку подав позов до Нацбанку, в якому просить суд визнати недійсним своє поручительство щодо кредиту рефінансування, отриманого від НБУ. Коломойський вважає, що кредитний договір недійсний, оскільки був укладений на підставі “протиправних постанов правління НБУ”.

Згідно з судовими матеріалами, за твердженням Коломойського, уповноважені особи НБУ не мали достатніх повноважень для укладення кредитної угоди, зважаючи на відсутність кворуму на засіданні правління НБУ. А недійсність договору поруки позивач обґрунтовує тим, що такі вимоги є похідними від вимог про визнання недійсним кредитного договору.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд прийняв рішення на користь ПриватБанку в спорі з Коломойським. Судовий процес, в якому Марганецький ГЗК Ігоря Коломойського намагався позбутися іпотеки, зобов’язавши Приватбанк погасити борг з рефінансування, тривав з 2017 року.

Перед цим ПриватБанк зобов’язали заплатити двом компаніям Коломойського. Йшлося про відшкодування більш як 33 мільйонів гривень компанії Акватера і Товкачівський ГЗК, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський і Боголюбов.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close