АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Нацбанк прогнозує уповільнення росту заробітних плат

Зростання середньої номінальної зарплати у 2019-2021 роках сповільниться нижче 9%, а в реальному вимірі – до приблизно 4%. Прогнозований Нацбанком рівень безробіття у цей період — 8,7%. Такі дані оприлюднено у свіжому Інфляційному звіті Нацбанку за квітень.

Із чим це пов’язано? Достатньо високий рівень природного безробіття визначається структурними чинниками, а саме: невідповідністю кваліфікації працівників вимогам роботодавців та міграційними процесами.

Міграційні процеси уповільнюються, у тому числі за рахунок поступового насичення ринку праці Польщі на тлі охолодження економіки ЄС. Розрив у заробітних платах між Україною та сусідніми країнами – реципієнтами мігрантів скорочується. Це веде до зменшення диспропорцій на ринку праці, тож тиск на підвищення заробітних плат буде знижуватися.

Відповідно, зростання середньої номінальної заробітної плати до кінця прогнозного періоду сповільниться нижче 9%. А у реальному вимірі – до приблизно 4%. Це відповідатиме зростанню продуктивності в економіці та не створюватиме додаткового інфляційного тиску. 

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close