Компанія Trafigura, що вважається третім за обсягами енерготрейдером в світі, з листопада 2016 року почала торгувати природним газом на внутрішньому ринку України..

Вона закуповує газ в Європі через свою українську дочірню структуру.

Trafigura ще в листопаді почала закуповувати природний газ у Європі і реалізовувати його споживачам в Україні. Ресурс купується у польській ONICO Energia Spolka. Обсяги імпорту поки незначні і не перевищують 5 млн кубометрів на місяць, зазначає співрозмовника агентства.

Всі операції проводяться через українську дочірню компанію Trafigura – Трафігура Юкрейн, зареєстровану в Києві ще в липні 2016 року.

Trafigura – зареєстрована в Нідерландах компанія, яка спеціалізіруюется на торгівлі металами, нафтою і мінеральними добривами. Виручка компанії в 2016 році склала більше $ 98 млрд.

Нагадаємо, в 2016 році Україна скоротила імпорт природного газу на 32,7% в порівнянні з 2015 роком – до 11,78 млрд кубометрів. Частка приватних компаній в імпорті склала 27%, решта обсягів закуповує компанія Нафтогаз України.

У грудні 2016 року імпорт склав 1,6 млрд кубометрів газу, що в 3,7 рази більше, ніж в грудні 2015 року.

Посилання на оригінальне джерело : http://biz.nv.ua/ukr/economics/najbilshij-svitovij-trejder-vihodit-na-ukrajinskij-rinok-gazu-525541.html