АктуальноВсі новиниГоловне у Світі

Найманці РФ продовжують перешкоджати СММ моніторити конфлікт і звітувати, – ЄС закликав Росію забезпечити доступ спостерігачів ОБСЄ до кордону і в окупований Крим

Спеціальній моніторинговій місії має бути надано безпечний і безперешкодний доступ по всій території України, зокрема уздовж українсько-російського державного кордону та на незаконно окупованому Кримському півострові.

Про це йдеться в заяві Європейського Союзу, яку він виголосив під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

“Ми наполегливо закликаємо сторони поважати мандат СММ, щодо якого вони самі погодилися, і надати безпечний, вільний та безперешкодний доступ СММ по всій Україні, в тому числі вздовж українсько-російського державного кордону і на Кримському півострові”, – йдеться у заяві.

В Євросоюзі висловили жаль з приводу того, що підтримувані Росією озброєні формування “продовжують перешкоджати СММ моніторити конфлікт і звітувати про нього відповідно до свого мандату”. Зокрема, йдеться про систематичну відмову у забезпеченні доступу СММ до певних частин українсько-російського державного кордону.

В заяві також наголошується, що забезпечення доступу СММ по всій території України має стосуватися і роботи беспілотників спостережної місії. Делегація ЄС підкреслила, що глушіння дронів ОБСЄ та їх збиття на Донбасі має бути обов’язково розслідуваним, а винні притягнуті до відповідальності, поруч з виплатою фінансової компенсації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close