У Світовому банку вважають, що Україна не зможе обходитися без МВФ як мінімум ще три роки.

У Світовому банку заявляють, що в найближчі три роки Україна не зможе вижити без грошей МВФ. Про це сказала на прес-конференції в четвер, 23 травня, голова Світового банку в справах України, Білорусі і Молдови Сату Кахконен.

За її словами, щоб уникнути кризи, Україна як мінімум три роки повинна продовжувати співпрацювати з МВФ. У зв’язку з цим Кахконен закликала президента Володимира Зеленського продовжувати працювати з МВФ. На її думку, це залучить додаткові інвестиції, а без МВФ Світовий банк не буде допомагати Україні. “Світовий банк не зможе далі рухатися і надавати підтримку бюджету України, якщо Україна не залишиться в програмі МВФ. Якщо ж буде виконання програми фонду, то це відкриє доступ до інших кредитів”, – заявила вона. Кахконен запропонувала Зеленському розпочати восени переговори про черговий кредитний транш МВФ, а сама співпраця має бути довгостроковою. “Ми закликаємо владу і нову Адміністрацію президента зберегти відповідні показники виконання програми МВФ. Восени мають розпочатися переговори за довгостроковою програмою МВФ”, – додала Кахконен.

Повідомляється також, що припинення співпраці з МВФ призведе до економічної кризи в Україні. Раніше повідомлялося, що Зеленський зустрінеться з представниками МВФ. Окрім того, з’ясувалося, що МВФ не вимагав підвищувати вартість газу в Україні.

Ми в соціальних мережах