Головне в Україні

НБУ вперше зробив прогноз про облікову ставку

Базовий сценарій регулятора передбачає у подальшому продовження зниження облікової ставки до 8% річних.

Національний банк України (НБУ) започатковує публікацію прогнозів за обліковою ставкою. Про це повідомляється на сайті регулятора в четвер, 18 липня.

Зазначається, що публікація прогнозу відбуватиметься під час щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу НБУ.

“Базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до мети в 5%”, – говориться в повідомленні.

При цьому найбільш стрімке зниження ставки очікується протягом 2020 року разом з поверненням інфляції до цільового діапазону і поліпшенням інфляційних очікувань.

“Реалізація низки проінфляційних ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження може зумовити більш повільне зниження процентної ставки до 8%. Однак збільшення попиту нерезидентів на гривневі ОВДП і відповідне зміцнення обмінного курсу створить можливості для більш швидкого зниження облікової ставки в порівнянні з базовим сценарієм”, – зазначили в Нацбанку.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, своєю чергою, кредитують фізосіб і юросіб. Тому облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів.

Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Нагадаємо, 18 липня НБУ прийняв рішення знизити облікову ставку із 17,5% до 17,0% річних. Регулятор продовжує цикл пом’якшення монетарної політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close