Всі новиниГоловне в УкраїніГоловне у СвітіУкраїна

Неформальна конференція у Раді Безпеки ООН з жителями окупованого Криму

Росія планує провести конференцію у Радбезі ООН з жителями окупованого Криму.

За інформацією представників країни-агресора, конференція має пройти 21 травня за допомогою відеозв’язку.

Постійний представник Росії в ООН Дмитро Полянський у твіттері повідомив, що це буде перша неформальна відеоконференція, у якій візьмуть участь кримчани.

Що саме обговорюватимуть на віртуальній зустрічі – наразі невідомо. Постпред країни-окупанта наголосив, що «дізнаються реальні факти про життя в російському регіоні».

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця вважає, що на такий крок РФ підштовхнув шквал міжнародної критики через порушення статуту ООН, а також прав і свобод в окупованому Криму.

Можливо мова піде про постачання води до Криму, адже для півострова це проблема номер один – гостра та чутлива. І хоч (за Законом) проблемами окупованої території повинна перейматися лише країна-окупант, а саме Росія, воду можна отримати лише з території України.

У Криму ще за часів союзу не вистачало води, у тому числі питної. Цю проблему допоміг вирішити канал з дніпровською водою. Неодноразові випадки виходу з ладу застарілих систем каналізації – побутової та зливової – змусили місцеві бюджети все більше фінансових ресурсів спрямовувати на їх модернізацію. У справі захисту довкілля не стояв осторонь і республіканський бюджет.

Та настав 2014 рік, рік анексії Криму Російською Федерацією. І півострів гостро відчув безліч проблеми,в тому числі в екологічній сфері.

Минуло шість років.

Що за цей час така могутня, багата держава як Росія зробила для піднесення багаторічної слави Криму? Чи покращились умови життя кримчан? Чи стали повітря, питна вода, земля і море чистішими? Чи ліквідовано ті екологічні проблеми, які так муляли місцевій владі?

На всі ці питання є одна відповідь: НІ! Жодних змін в кращу сторону; скоріше навпаки.

На пам’яті мешканців міста Армянська екологічна катастрофа на заводі «Кримський титан» у 2018 році: жовті листя на деревах, взагалі голі дерева, неприємний запах в повітрі, іржаві металічні поверхні у квартирах, мертві птахи, зростання кількості легеневих захворювань, у тому числі серед дітей. Кислотне повітря сягнуло і населених пунктів материкової України.

Мертві виноградники, занепад сільського господарства, пусті пляжі… «процвітає» та збільшується на півострові лише військове озброєння та «зелені чоловічки».

Нагадаю, що представництво президента в Криму  і Меджліс засуджують будь-які спроби відновити постачання води до півострова, доки він знаходиться під російською окупацією. Серед закликів української делегації до міжнародні спільноти щодо жорсткіших санкцій стосовно Росії звучить наступне: «Ми говоримо про необхідність рішучих економічних, політичних та дипломатичних дій. Серед них має бути запроваджено ембарго на всі види російських енергоносіїв», – Рефат Чубаров.

Що відомо про конференцію України та партнерів?

Кислиця нагадав, що Україна разом з партнерами ще 6 березня 2020 року провела неформальне засідання членів Радбезу ООН за формулою Арріа. На ньому розглянули ситуацію у Криму.

Тоді міжнародна спільнота засудила окупацію РФ території півострова.

Чому Росія вирішила провести відеозустріч тепер?

Кислиця зазначив, що Росія зробила це, щоб хоч якось виправдати свій провал у березні.

Російська делегація не знайшла нічого кращого, як скористатися «ноу-хау» України та партнерів й організувати неформальну інтернет-дискусію щодо Криму, – пояснив Кислиця.

Кого РФ запрошувала на відеоконференцію?

Російська сторона запросила на інтернет-зустріч так званих представників громадянського суспільства та ЗМІ Криму. Кислиця наголосив, що росіяни насправді намагалися запросити представників окупаційної влади Криму. Але Україна та партнери запобігли цьому.

Яка позиція України?

Дипломат наголосив, що ніякого визнання анексії українського півострова не буде.

Позиція України щодо Криму залишається незмінною: вже четвертий поспіль рік РФ не виконує наказ Міжнародного суду ООН про застосування тимчасових заходів щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Крім того, Росія має допустити в тимчасово окупований Крим місію ООН з моніторингу прав людини без попередніх умов.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close