[multilanguage_switcher]

Президент Петро Порошенко вітає рішення Ради ЄС про продовження терміну дії індивідуальних санкцій за порушення територіальної цілісності України та закликав Євросоюз переглянути часові рамки дії запроваджених обмежень.

«Нам слід бути солідарними один з одним, працювати в унісон, аби не надати агресору жодного шансу роз’єднати ланцюг нашої єдності. Євросоюз міг би скоригувати часові рамки перегляду санкційного режиму щодо Росії та перейти від піврічного до річного циклу», – сказав Петро Порошенко під час виступу на 13-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES): «Світ, Європа, Україна: Шторми Змін». Обґрунтовуючи необхідність такого кроку, Президент підкреслив, що кожне обговорення питання подальшого продовження дії санкцій призводить до ескалації конфлікту та втрат сотень людських життів.

«Ключова мета – забезпечити такий стан, щоб ціна тимчасової окупації зростала. Щоб тримати в руках незаконно захоплене, а по суті – цинічно вкрадене – агресору було так само нестерпно боляче, як тримати у руці розпалене вугілля з Донбасу», – наголосив Президент.

На переконання Глава держави, потрібно не лише продовжувати санкції, а й запроваджувати нові. Адже вони – єдиний спосіб, що змушує агресора повертатися до перемовин і має змусити в решті-решт до виходу з території України.

«Необхідно впроваджувати нові секторальні санкції. Без санкцій ми нічого не зробимо. У нас немає солдат НАТО, ми захищаємося власною зброєю, а санкції – єдиний механізм утримати Путіна за столом переговорів. І ми на це розраховуємо. Бо коли ми ведемо мову про санкції, йдеться не лише про Мінські домовленості», – сказав Петро Порошенко.

«З огляду на це, не зайвим було б поновлення поправки Джексона-Веніка. І я та людина, яка свого часу просила у американському конгресі зняти поправку Джексона-Веніка щодо України, а зараз настав час впровадити її щодо Росії», – закликав Президент наголосивши, що за страждання українських громадян мають відповідати не лише окремі особи з РФ, але й увесь режим.

«Москва має зрозуміти – ціна таких порушень лише зростатиме», – додав він.

Президент також подякував Сполученим Штатам Америки за їх лідерство у зміцненні санкцій проти агресора. Вважаю, що американські санкції проти компаній, пов’язаних з «Газпромом» і тих, хто будує так званий «міст Путіна» до Криму стануть дзвінком, що розбудить агресора.

Глава держави також зауважив на скарги від представників бізнесу про втрати від санкцій проти Росії, що це не втрати, а інвестиції у їх безпеку і спокій.

«Більшість, якщо не всі, надприбутки від нафти, газу, торгівлі з країнами Заходу, Росія використала не на модернізацію економіки і господарства, не на поліпшення способу життя, а на корупцію і масштабну модернізацію війська, яке зараз загрожує Україні і Європі – нашій і вашій безпеці. Не можна дозволити, щоб зароблені на торгівлі з Заходом євро чи долари повернулися з Росії до нас кулею чи ракетою. Подумайте про це саме таким чином»,- сказав він.

 

Оригінальний текст : http://www.president.gov.ua/news/neobhidni-novi-sektoralni-sankciyi-ce-yedinij-mehanizm-utrim-38167